A varikózis a lábakban sok ember számára problémát jelent. A betegség megzavarja a végtagok véráramlását, és a jövőben vérrögökhöz is vezethet. Időben diagnosztizálni kell a betegséget, és azonnal meg kell kezdeni a kezelést.

A betegség leírása
A visszér olyan visszér, amely külső tényezők, valamint örökletes hajlam miatt jelentkezik. A betegség minden embert érint, de nőknél sokkal gyakrabban fordul elő.
Visszér esetén a vénák elveszítik rugalmasságukat. Emiatt a jövőben egy ember nagyon szenvedhet. A kezdeti szakaszban a betegség nem okoz kellemetlenséget. Csak esztétikai jellegű problémák vannak, amelyek a nőket jobban foglalkoztatják.
Leggyakrabban a vénák kitágulnak a lábakban. A kezelés megfelelő felírásához értékelnie kell a visszerek súlyosságát. Minél előbb elkezdik a megfelelő terápiát, annál gyorsabban és könnyebben lehet megszabadulni a problémától.
A varikózis oka a lábakon
Hatalmas számú különféle kórkép és állapot fordulhat elő a betegség kiváltó okává. Némelyikük kizárólag férfiaknál fordul elő, mások csak nőknél. Vannak olyan okok is, amelyek mindkét nemben rejlenek.
Nők között
<2_img_rxx>A nők gyakrabban szenvednek ebben a betegségben, mint a férfiak. Sokkal több tényező is okozhat visszérgyulladást.
Ezek között vannak:
- magas vérnyomás;
- terhesség utáni időszak;
- szűk ruházat viselése;
- ülő vagy éppen ellenkezőleg, túl aktív életmód;
- fogamzásgátlók szedése;
- helytelen táplálkozás.
Meg kell érteni, hogy minél idősebb lesz egy nő, annál nagyobb a visszér kialakulásának kockázata. Ha egy lány szűk ruhákat visel, ülő életmódot folytat és magas vérnyomásban szenved, akkor fiatal korban lehetőség van a vénák problémájára.
Ha az emberi tevékenység a napi hosszú, statikus helyzetben tartással jár, akkor előbb-utóbb visszér fog megjelenni.
Ebben az esetben ajánlott csökkenteni a terhelést, vagy olyan eszközöket használni, amelyek segítenek a vénáknak jobban elviselni az állandó stresszt.
Férfiaknál
A férfiak betegségének okai a következő tényezők:
- elhízottság;
- rossz életmód;
- túl sok fizikai aktivitás;
- szegényes táplálkozás;
- hormonális gyógyszerek alkalmazása.
Általános szabály, hogy a visszerek fő oka a férfiaknál az állandó fizikai aktivitás. Ha egy személy az edzőteremben végzi tevékenységét, vagy ha a munka súlyhúzással és hosszú ideig tartó állással jár, akkor nagy a betegség kockázata.
A betegség tünetei és jelei, fotó

A betegség fő tünete a vénák vizuális változása. Dudorodni kezdenek, és szabad szemmel láthatóvá válnak.
Ez a tünet jelenik meg először, de vannak kivételek (a betegség az úgynevezett nulla stádiumban fordulhat elő).
Ha időben odafigyel a problémára, akkor gyorsan megszabadulhat tőle.
A betegség más tünetekkel is járhat, beleértve:
- duzzanat;
- nehézség a lábakban;
- fájdalom;
- éjszakai görcsök.
Bizonyos esetekben egy személy duzzanattal vagy fájdalommal szembesül, de a betegségnek nincs vizuális megnyilvánulása. Ebben az esetben diagnózisra lesz szükség a probléma azonosításához és a kezelés előírásához.
A szakemberek a betegséget 7 szakaszra osztják. A nulla stádiumot a visszerek külső megnyilvánulásainak teljes hiánya jellemzi, de a lábakban már nehézség jelentkezik.
Leggyakrabban a betegség az 1. stádiumtól kezdődik, amikor a pók vénái és a háló megjelenik a lábakon, és van egy kis kellemetlenség is.
Végül a 6. szakaszban egy személynek trofikus változásai vannak a végtagokban a vérrögök megjelenése miatt. Ez olyan fekélyekhez vezet, amelyek nem gyógyulnak jól, vagy egyáltalán nem gyógyulnak meg.
Hogyan kezeljük a visszerek a lábakon
A betegség kezelésének számos módja van. A legelején mindig konzervatív terápiát végeznek. Egy személy megváltoztatja életmódját, helyi és megerősítő szereket használ. Minden rendelkezésre álló módszert alkalmaznak, beleértve a fizioterápiát is. Ha a betegséget elhanyagolják és komoly veszélyt jelent, akkor sebészeti beavatkozást alkalmaznak.
A kezelés hatásának elérése érdekében meg kell szüntetni azokat a tényezőket, amelyek a visszér okaivá válhatnak. Ha egy személy felelősségteljesen megközelíti a terápiát, akkor teljesen megszabadulhat a problémától.
Venotonikus
Visszér esetén a venotonikumok szükségszerűen fel vannak írva.
Ez a gyógyszercsoport javítja az érfal állapotát, küzd a vénás elégtelenség ellen, és serkenti a simaizmok összehúzódását is. Így lehetséges megszabadulni a visszérektől.
A venotonics segít a varikózis szinte minden megnyilvánulásának kiküszöbölésében. A tónus növelésével megszabadulhat a vizuális tágulástól, valamint az állandó duzzanattól és fájdalomtól.
Kenőcsök
A kenőcsöket közvetlenül a sérülés helyére alkalmazzák. A terápia szerves részét képezik. A következő helyi alapcsoportokat használják:
- phlebotonics;
- heparin;
- nem szteroid gyulladáscsökkentő;
- glükokortikoszteroid.
Azok a gyógyszercsoportok alkalmazhatók, amelyeket nem visszeresen alkalmaznak a visszérben.
Helyi alkalmazás esetén gyorsan megszüntetik a tágulást, helyreállítják a vénák tónusát, miközben jól tolerálhatók és ritkán okoznak mellékhatásokat.
Érdemes megjegyezni, hogy az orvost be kell vonni a szteroid gyógyszerek kiválasztásába. Szükséges a helyi és a szisztémás gyógyszerek helyes kombinálása a kezelés maximális hatásának elérése érdekében, és nem károsítja a testet.
Népi gyógymódok
A népi gyógymódok is segíthetnek a kezelésben. A legnépszerűbbek a természetes főzetek, amelyek helyileg és belsőleg egyaránt felhasználhatók. Használható:
- Almaecet.A pókerek és erek sima almaecettel való dörzsölése elősegítheti, hogy idővel megszabaduljon tőlük. Tömörítéseket is tehet a kötés nedvesítésével és az érintett területre történő felhúzásával.
- Gyógynövényes infúziók.Ha különféle infúziókat (kamilla, körömvirág) használ, segítheti testét a probléma elleni küzdelemben.
Növelni kell a vitaminokban gazdag ételek fogyasztását. A tömörítésekhez jobb kiválasztani azokat a termékeket, amelyek gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásúak.
A visszér lézerrel történő eltávolításának művelete, ár
A leghatékonyabb kezelés az úgynevezett endovénás lézeres koaguláció. A művelet lényege a sérült véna eltávolítása. Csak azokat a vénás artériákat távolítják el, amelyek nem teljesítik funkciójukat és veszélyeztetik az emberi egészséget.
A művelet a következőképpen zajlik:
- Egy tűt helyeznek a vénába. Lyuk keletkezik.
- Ezt követően egy lézert vezetnek be. Az ultrahangot monitorozásra használják.
- A lézer hatása alatt az érintett artéria megszűnik működni. Idővel teljesen elpusztul.
Az érintett területek felszámolása lehetővé teszi, hogy teljesen megszabaduljon a betegségtől. A műtét utáni rehabilitáció a lehető leghamarabb megtörténik. Gyakorlatilag nem árt az egészségnek.
Az állami klinikák nem mindig rendelkeznek a művelethez szükséges eszközökkel. A magánklinikákon az EVLK ára változó, függ az orvos szakmaiságától és sok más tényezőtől.
Mindez a betegség súlyosságától és az ember egyéni jellemzőitől függ. A műtét előtt alapos vizsgálaton kell átesnie.
Megelőzési intézkedések
A megelőzés segít megelőzni a visszerek elsődleges vagy megismétlődését bármely életkorban. A következőket kell tennie:
- egészséges életmódot folytatni (a túlzott megterhelés elkerülése mellett);
- edzési eljárásokat végezzen;
- rendszeresen látogasson el orvoshoz.
Meg kell erősítenie az ereket. Ehhez használhat kontrasztzuhanyt. A módszer lényege az erekre, az erekre és az artériákra gyakorolt hatásban rejlik, először forró vízzel, majd hideg vízzel. Az eljárásokat meleg és hűvös vízzel kell elkezdeni.
Kezelés hiányában a visszér sok problémát okoz, ezért az embernek feltétlenül orvoshoz kell fordulnia. Sokan figyelmen kívül hagyják a betegséget, emiatt a jövőben komplikációk merülnek fel. Megfelelő megközelítéssel 1-2 hónapon belül meg lehet szabadulni az enyhe visszérektől.